Garden Blog

Zalety sadzenia bylin w pojemnikach

Róże, krzewy owocowe i byliny ozdobne można sadzić z pojemników przez cały sezon. Nie trzeba czekać na pogodę, wiosnę czy jesień - w samym środku lata możesz tworzyć kwitnące klomby, tworzyć klomby jagodowe i uzyskać doskonałe wskaźniki przeżycia.

Rośliny w pojemnikach to prawdziwy dobrodziejstwo dla ogrodników. Rośliny w doniczkach, posadzone na dobrym podłożu przez wykwalifikowanych specjalistów, są otoczone profesjonalną opieką i nigdy nie pozostają w tyle w rozwoju, podobnie jak ich odpowiedniki, które wytrzymują transport i przechowywanie z otwartym systemem korzeniowym. Takie sadzonki można kupić i sadzić w dowolnym dogodnym czasie, od wiosny do jesieni. A co najważniejsze, w środku lata, kiedy już wiadomo, które rośliny rozwijają się po posadzeniu, jakie kwiaty i krzewy jagodowe chciałbyś posadzić, a które wymienić na lepsze. Cena sadzonek w pojemnikach jest nieco wyższa niż z gołymi korzeniami. Jednak to jest rekompensowane przez szereg zalet.

8 głównych zalet sadzenia sadzonek w pojemnikach

·         Sadzonki przed wejściem do Twojego ogrodu rosną w profesjonalnych warunkach szkółkarskich. W doniczkach znajduje się doskonałe podłoże dobrane tak, aby zapewnić najlepszy rozwój każdego rodzaju sadzonki. Nawozy, podlewanie, przetwarzanie, przycinanie - prawidłowe i terminowe.

·         Roślina pojawia się w Twoim ogrodzie dobrze rozwinięta, prawidłowo uformowana i silna. I nawet jeśli nie masz najlepszych warunków i nie zawsze masz wystarczające umiejętności ogrodnicze, takie rośliny z pewnością się zakorzenią i będą miały duży zapas siły i wytrzymałości.

·         Roślina nie ulega uszkodzeniom podczas sadzenia, gliniasta kula dobrze trzyma się korzeni i postrzega przeniesienie z pojemnika do ogrodu jako przeszczep do większej doniczki. Większość sadzonek postrzega sadzenie na otwartym terenie jako powiększenie przestrzeni życiowej i niemal natychmiast zaczyna rosnąć.

·         Byliny w pojemnikach zazwyczaj można kupić nieco starsze niż w przypadku zakupu z gołym korzeniem. Oznacza to, że zaczną kwitnąć i owocować wcześniej i obficie. Uprawa bylin takiego rodzaju jest lżejsza.

·         Posadzona wiosną, kwitnienie i owocowanie następuje wcześniej. Latem można od razu tworzyć kwitnące klomby lub sadzić krzewy już z jagodami. Takie rośliny wieloletnie dobrze przechodzą zimę, a wiosną doskonale rozpoczynają wzrost.

·         Ważną kwestią jest to, że przy zakupie widzisz już wegetatywną roślinę, kształt krzewu, stopień rozwoju i siłę wzrostu. Możesz ocenić jego jakość. To nie jest świnia w worku. Ponadto młode rośliny, które sadzimy z gołymi korzeniami, wymagają dokładniejszej pielęgnacji. A sadzonki w pojemnikach są bardziej dojrzałe, można je po prostu sadzić w ogrodzie, nie potrzebują już skomplikowanych tańców z tamburynem. W młodym okresie opiekowali się nimi profesjonaliści.

·         Kolejną zaletą jest to, że nie trzeba sadzić od razu po zakupie. W końcu sadzonki z gołymi korzeniami należy sadzić jak najszybciej, aby nie wyschły. Trzymanie ich w wodzie przez dłuższy czas też jest niedozwolone, mogą tego zabronić. Często jednak trudno jest przewidzieć zamówienie, zakup, czas dostawy i czas wejścia na pokład. Pojemniki z roślinami stoją do dogodnego dla Ciebie czasu, wystarczy je podlać i ustawić w jasnym miejscu. Można bezpiecznie wybrać miejsce w ogrodzie, przygotować dołek do sadzenia, zbudować kratę i podpory dla roślin pnących.

·         Wyraźną zaletą jest rozwinięty i potężny system korzeniowy. Jeśli nigdy nie kupowałeś roślin w pojemnikach, będziesz zaskoczony, gdy zobaczysz, jak luksusowe to jest. Przy tej samej zewnętrznej części nadziemnej korzeń sadzonki z zamkniętym systemem korzeniowym będzie kilkakrotnie większy.

Specjaliści, których ma hurtownia ogrodnicza Garden Number One, uprawiają w pojemnikach różne rodzaje roślin owocowych i ozdobnych: wspaniałe róże, bujna tawułka, różnego rodzaju hortensje, piwonia, najlepsze funkie, niezwykłe orliki. Bardzo wygodne jest sadzenie bylin z pojemników. U nas kupisz dobrze rozwinięte rośliny doniczkowe jeżyn, żurawin, najlepszych odmian malin i aromatycznych porzeczek. Asortyment sadzonek w pojemnikach stale się poszerza.

Jak uprawiamy rośliny w pojemnikach: nowoczesne technologie naszej szkółki

Rośliny w pojemnikach uprawiane są w naszej szkółce na specjalnym stanowisku. Siatka zacieniająca chroni młode sadzonki przed nadmiernym nasłonecznieniem, które może być destrukcyjne dla młodych roślin. Profesjonalne nawozy o długotrwałym działaniu, ściśle dozowane dla różnych grup roślin, zapewniają zdrowy i zrównoważony wzrost. Po posadzeniu roślin w pojemnikach w ogrodzie nawozy będą działać przez sześć miesięcy. Nie musisz martwić się o zakup nawozu dla każdej rośliny. Zrobiliśmy to już za Ciebie, zapewniając sadzonkom pożywienie na cały sezon.

Do roślin w pojemnikach stosujemy wyłącznie profesjonalne podłoża. Dla młodych sadzonek bardzo ważne jest, aby gleba, w której rosną, była wzbogacona w składniki odżywcze, pochłaniająca wilgoć i całkowicie wolna od patogennych mikroorganizmów i szkodników. Zautomatyzowana linia do przygotowywania pojemników i napełniania ich podłożem całkowicie eliminuje przedostawanie się jakichkolwiek obcych substancji.

Podlewanie roślin w pojemnikach w naszej szkółce zapewnia w pełni zautomatyzowany i skomputeryzowany system. Specjalne programy uwzględniają wiele czynników podczas podlewania: wiek sadzonek, potrzeby podlewania każdej grupy roślin, charakterystykę systemu korzeniowego, temperaturę i wilgotność powietrza, oświetlenie, porę dnia itd. W takich warunkach rośliny pojemnikowe rozwijają się możliwie najszybciej, w pełni, rosną zdrowo i są gotowe do kwitnienia i owocowania. W wyniku sadzonki w pojemniku mają dość wilgoci.

Woda do podlewania roślin w pojemnikach poddawana jest specjalnej obróbce, aby była miękka i jak najbardziej zbliżona do naturalnej. Zautomatyzowany system minimalizuje pracę ręczną, tzw. czynnik ludzki, co eliminuje wszelkie błędy w podlewaniu. Każda roślina, objętość pojemnika i jakość podłoża mają własne dostosowane nawadnianie.

Podsumowując powyższe, możemy śmiało mówić o ogromnych zaletach zakupu gotowych, kiełkujących sadzonek roślin. Kupując pojemniki z roślinami, będziesz miał najpiękniejsze byliny wieloletnie. A wysokiej jakości materiał do sadzenia to już połowa sukcesu!

Zdjęcia: Depositphotos

Andrzej Wójcik


GardenNumberOne © 2023
Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką ochrony prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz ją w każdym momencie wycofać lub ponowić na GardenNumberOne w zakładce Ustawienia plików cookies. Wycofanie jej nie wpływa na legalność uprzedniego przetwarzania. Polityka prywatnosci i Cookies Garden Number One