Garden Blog

Sadzonki róż: 7 oznak jakości

Róże to miłość. Kwitnące krzewy róż zdobią ogród od dziesięcioleci. Splendor kwitnienia i ilość prac pielęgnacyjnych - w dużej mierze zależy od jakości sadzonek róż. Nauka wyboru sadzonek róż premium.

W ogrodzie nigdy nie jest za dużo róż. Tak powie Ci każda kwiaciarnia zakochana w tych luksusowych roślinach. Każdego roku hodowcy dają nam wspaniałe nowe odmiany. Ale aby Twój ogród różany kwitł przez długi czas, był zdrowy i nie musiał często wymieniać niespełniających norm roślin, ważne jest, aby wiedzieć, że dobry ogród zaczyna się od wysokiej jakości sadzonek róż. Oszczędzanie na materiale do sadzenia to niewdzięczne zadanie. Z wątpliwymi sadzonkami ryzykujesz sprowadzenie chorób do ogrodu, hodując kota w worku przez kilka lat, inwestując swoje siły i pieniądze w oczywiście słabe i złej jakości rośliny. Wybierz sprawdzone szkółki, w których róże rosną na wysokiej jakości podkładce zimotrwałej, na zdrowej glebie bez infekcji, szczep jest odmianowy, sadzonki rosną pod okiem doświadczonych agronomów.

Jak hurtownia ogrodnicza Garden Number One hoduje sadzonki róż premium:

Specjalistyczna hodowla róż Garden Number One to profesjonalna technologia uprawy roślin. Pole z dobrą glebą, której skład jest specjalnie dostosowany do róż. Doświadczeni agronomowie dokładnie monitorują podlewanie sadzonek, nawożenie, dodawanie niezbędnych stymulantów i regulatorów wzrostu oraz leków zapobiegających chorobom roślin. Oferujemy sadzonki róż najwyższej jakości (AA) amatorom kwiatów i profesjonalnym projektantom ogrodów. Szkółkarze ściśle przestrzegają terminów sadzenia i kopania sadzonek - wszystkich cykli wegetacji róż. Ważne: sadzonki róż przechowujemy we własnym, nowoczesnym specjalistycznym magazynie. Optymalna temperatura, wilgotność, warunki oświetleniowe zapewniają odpowiednie przechowywanie roślin do momentu dostawy do naszych klientów - gwarantuje to doskonałe przetrwanie roślin w ogrodzie. System korzeniowy każdej sadzonki róży zapakowany jest w specjalne podłoże chroniące ją przed wysychaniem, a dodatek specjalnych preparatów pozwala roślinom zachować zdrowie i łatwo ukorzenić się po posadzeniu.

Pamiętaj: amatorska uprawa sadzonek róż nie jest dla każdego. Specjalny podkład, na którym szczepione są nowoczesne odmiany róż, jest uprawiany na osobnym polu przez 2 lata. Jest to dobra podkładka, która zapewnia różom siłę wzrostu, zimotrwałość, długowieczność i odporność na choroby. Aby zrobić dobre szczepienia, trzeba mieć umiejętności zawodowe i wieloletnie doświadczenie. Porozmawiajmy teraz o tym, jak wyglądają wysokiej jakości sadzonki róż.

7 kryteriów jakości sadzonek róż z Garden Number One

Aby wybrać dobre rośliny, ocenić materiał do sadzenia, który otrzymałeś ze sklepu internetowego lub szkółki, aby upewnić się, że dokonałeś właściwego wyboru - weź pod uwagę główne oznaki zdrowia i jakości róż - premium AA:

  1. 3-5 zdrewniałych pędów. U 2-letnich sadzonek wysokiej klasy hybrydów herbacianych róż z Garden Number One - od 3 pełnoprawnych silnych pędów, dla pnących - od 5. Pędy u podstawy nie powinny być uszkodzone. Potrząśnij każdym pędem palcem - mamy je mocne. Jeśli kupiłeś sadzonki z innego źródła, delikatnie potrząśnij każdym pędem. Jeśli łatwo chodzi, oznacza to, że pęd zostanie uszkodzony podczas kopania, pakowania lub transportu i będzie musiał zostać całkowicie odcięty.

  2. Gęsta zielona, ​​zdrowa kora. Na każdej naszej sadzonce kora nie jest przesuszona, równomiernie zielona, ​​bez plam i spękań. Jeśli lekko zarysujesz korę paznokciem, pod nią otworzy się biała tkanka nasycona wilgocią, co jest oznaką wysokiej jakości sadzonki. Jeśli kora jest pomarszczona, przesuszona, pod nią nie jest biała, ale brązowa tkanina - takiej sadzonki nie można kupić, straciła zbyt dużo wilgoci.

  3. Wyrażone nerki. Na każdym pędzie wyraźnie widoczne są pąki, które będą rosły po posadzeniu.

  4. Widoczne miejsce rozmnażania. Wszystkie nasze róże są szczepione na specjalnej, odpornej podkładce z dzikiej róży. Dzięki temu sadzonki uprawianych róż są odporne na mróz i odznaczają się dobrym wigorem wzrostu. Jeśli nie widzisz wyraźnie określonego miejsca szczepienia na innych sadzonkach, ryzykujesz zakup dzikiej róży. Na naszych roślinach miejsca szczepienia i szyjka korzenia są zdrowe, pokryte korą, bez plam i łuszczenia.

  5. System korzeniowy jest potężny, rozwinięty. Sadzonki Garden Number One mają rozwinięty system korzeniowy, z wieloma małymi rozgałęzionymi korzeniami. Korzenie róż po zmechanizowanym kopaniu są przetwarzane ręcznie. Agronomowie szkółki odcięli korzenie, pozostawiając 20 - 30 cm długości. Sadzonki są pakowane w specjalne podłoże, które jest mocowane folią, dzięki czemu zatrzymują wilgoć.

  6. Wysokiej jakości parafina chroniąca sadzonkę, którą można łatwo usunąć. Sekcje pędów i same pędy są chronione specjalną markową kompozycją parafinową. W przeciwieństwie do wosku ma wysoką temperaturę topnienia, więc jest łatwy do usunięcia. Należy pamiętać, że niektórzy sprzedawcy używają tanich wosków o niskim poziomie topnienia, więc topienie na słońcu pozostawia rany na korze.

  7. Sadzonki ze uśpionymi pąkami. Nasze sadzonki przechowujemy w takiej temperaturze, że podczas transportu pąki pozostają w stanie uśpienia. Najpierw róża musi się zakorzenić, a dopiero potem obudzić nadziemną część.

Posiadamy bogatą kolekcję sadzonek róż - od tradycyjnych do takich jak róże angielskie, róża herbaciana, miniaturowe, róża okrywowa, łodygowe, które wyróżniają się wysokim wskaźnikiem jakości i 100% przeżywalnością, podlegającą prostym zasadom techniki rolniczej.

Kupić Sadzonki Róż
  • Znajdź najlepsze odmiany Róż.
  • Dla stałych klientów mamy specjalne warunki.
  • Kup teraz!

Zdjęcia: Depositphotos, Nova Photo Graphik

Bożena Zielińska


GardenNumberOne © 2023